Haber

Özgür Demirtaş Sosyal Medya Fenomeni Kara Para ve Vergi Avına da Katıldı

Dilan ve Engin Polat’ın sosyal medya üzerinden elde ettikleri kazançlarla kurduklarını söyledikleri iş imparatorluğu şu anda cezaevinde. Cezası henüz kesinleşmeyen Polat çifti ve ailelerinin büyük çoğunluğunun kara para aklama suçundan yargılanması sürüyor. Doğal olarak gözler diğer sosyal medya fenomenlerine çevriliyor. Özgür Demirtaş, Dilan Polat’ın son günlerde dikkat çeken Şulemsi ve eşine yaptığı harcamalara ilişkin daha önce yaptığı vergi hesaplamasını da değiştirdi.

Dilan Polat, vatandaşların gözünde sosyal medya fenomeni haline gelirken, gösterişin sonunun ortaya çıkmasıyla kazanılan paranın büyüklüğü sorgulanırken, olay resmi kurumlara aktarıldı. Böylece başlayan sorgulamalar parmaklıklar ardında devam ediyor.

Bu da başka olayların dikkat çekmesine neden oldu.

Tayyargiller gibi yaşadıkları değişimle dikkat çeken bir aile daha vardı: Şulemsi ve kocası. Kısa sürede ve genç yaşta kazanılan para dikkat çekti. Olayın boyutu sadece sosyal medya olsa bile bunun için vergiler ödendi mi?

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, daha önce Dilan Polat’ın günlük harcama tutarından hesapladığı vergiyi de bu ailenin varlığına göre hesapladı.

Aileye ilişkin bu paylaşımı paylaşan Özgür Demirtaş, daha sonra paylaşımını silse de milyonlarca izlenme ve binlerce yorumun ardından hızlı davranamadı.

Özgür Demirtaş’ın paylaşımına yapılan yorumların bir kısmı bu formdayken belki de silinmelerinin nedeni bir matematik hatasıydı.

Özgür Demirtaş’a yapılan yorumların çoğunluğu matematikten ziyade matematikle ilgili.

Sanki vergi avındaymış gibi hissediyordu.

Çiftin ardından sosyal medya fenomenleri Dilan ve Engin Polat mercek altına alındı.

Şimdilik sosyal medyada yine yaşanıyor olsa da,

Varlıklarına ve “gözümüze koydukları” yaşam formlarına baktığımızda,

Belki de önce vergi müfettişlerinin işi olmalı.

Ülkede milyonlarca insan maaşını alırken vergisini peşin ödemiş, son yıllarda enflasyonla ve değişmeyen vergi dilimleriyle daha fazla vergi ödediği için bu isyanda haklılar. Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu