Ekonomi

Mastercard Jon Huntsman’ı Başkan Yardımcısı olarak atadı

PURCHASE, N.Y. – Mastercard bugün Jon Huntsman’ın 15 Nisan’dan itibaren Stratejik Büyümeden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Başkan olarak şirkete katılacağını duyurdu.

Eski ABD Büyükelçisi ve Utah Valisi, Mastercard’ın hükümetler ve kamu sektörü kurumlarıyla ticari ortaklıklarını genişletme çabalarına liderlik etmenin yanı sıra şirketin kapsayıcı büyüme, hayırseverlik ve sürdürülebilirlik girişimlerini ilerletecek. Huntsman, doğrudan Mastercard CEO’su Michael Miebach’a rapor verecek ve İcra Liderlik Ekibi’nin bir üyesi olacak.

ABD’nin Singapur, Çin ve Rusya Büyükelçiliği ve ABD Ticaret Temsilci Yardımcılığı gibi görevler de dahil olmak üzere hem kamu hem de özel sektörde çeşitli bir geçmişe sahip olan Huntsman, bu pozisyona kapsamlı bir deneyim getiriyor. Asya ve Afrika’da çok sayıda ticaret ve yatırım anlaşmasının müzakere edilmesinde görev almıştır.

Huntsman, özel sektörde Huntsman Corporation’da yönetici pozisyonlarında bulunmuş ve halen yönetim kurulunda yer aldığı Ford Motor Company’de Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ayrıca Chevron’da yönetim kurulu üyeliği yapan Huntsman, Huntsman Kanser Enstitüsü ve Utah Üniversitesi Huntsman Ruh Sağlığı Enstitüsü’nü kuran Huntsman Vakfı’nın da mütevelli heyetinde yer almaktadır.

Huntsman’ın atanması, Mastercard’ın dijital inovasyon, kapsayıcılık ve sürdürülebilirliğe odaklanarak ekonomik büyümeyi teşvik etme taahhüdüyle uyumludur. Şirketin Stratejik Büyüme bölümü, hayırseverlik çabalarını, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) girişimlerini, yerelleştirme stratejilerini ve kamu sektörü ortaklıklarını kapsıyor.

Buna, 10. yılını kutlayan ve dünya çapında eşitlikçi ve sürdürülebilir ekonomik kalkınmayı ve finansal katılımı teşvik etmek için çalışan Kapsayıcı Büyüme Merkezi de dahildir.

Ödeme sektöründe küresel bir teknoloji şirketi olan Mastercard, güvenli işlemler ve ortaklıklar yoluyla daha kapsayıcı ve dijital bir ekonomi yaratmayı amaçlamaktadır. Şirketin ağı, herkes için fırsatlar sunan sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye odaklanarak 210’dan fazla ülke ve bölgeye yayılmıştır.

Bu haber Mastercard’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu