Haber

Kayseri’den kısa

Kayseri’de Kocasinan Belediyesi, 2022 yılında toplanan 6 bin 581 ton çöpü geri dönüşüme kazandırarak ekonomiye kazandırdı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, geçen yıl toplanan 126 bin 902 ton çöpün 6 ​​bin 581 tonu geri dönüştürüldü.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Çevreci Belediye Kocasinan” mottosuyla çalıştıklarını belirtti.

Yapılan temizlik çalışmaları sayesinde vatandaşlara daha yaşanabilir bir ortam sunduklarını anlatan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti:

“Fazla mesai kavramı gözetmeksizin ilçe sınırları içindeki her mahalle ve sokağa ulaşarak temizlik hizmetlerini aksatmadan yürütüyoruz. 24 saat üç vardiya halinde çalışarak günde ortalama 347 ton çöp toplanıyor. Bu Yılda toplanan çöplerin 6.581 tonunu geri dönüşüme kazandırdık.”

Melikgazi’de kentsel dönüşüm çalışmaları

Melikgazi Belediyesi, yaklaşık 1000 daireden oluşan Kazım Karabekir Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyor.

Belediye Başkanı Mustafa Palancioğlu, birçok mahallede kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Melikgazi’nin her noktasında kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirdiklerini belirten Palancıoğlu, şöyle konuştu:

“Kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Battalgazi, Kazım Karabekir, Anbar ve Yıldırım Beyazıt mahallelerinde binlerce daireyi dönüştürüyoruz. Yaklaşık 1000 daireden oluşan 2. etap çalışmalarına da başladık. Projeler bitti. Yakında vatandaşlarımızı proje hakkında bilgilendirmeye davet edeceğiz.Dolayısıyla bu büyük bir bütçe ve emek isteyen kentsel dönüşümü 2023 Türk Yüzyılında Melikgazi’ye kazandıracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu