Teknoloji

İddia: Discord Tüm Konuşmaları Kaydedecek

Dünyanın en büyük sesli bağlantı platformlarından biri Anlaşmazlık kullanıcıların kafasını karıştıran bir karar verdi. Kullanıcı gizliliğini ön planda tutan ve kullanıcıları hiçbir şekilde takip etmeyen Discord, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile tartışmaların odağı haline geldi. Açıklamada, platformun 27 MartSahip olduğu prestij ile yeni bir kullanım politikasına geçeceği belirtildi.

Aslında Discord’un yeni politikalarında genel olarak büyük bir sorun yoktu. Ancak dikkat çekici bir detay vardı ki, buna göre kullanıcılar ” hizmete yüklenen herhangi bir içerik” Discord tarafından saklanacak ve toplanacaktı. Burada tartışmayı ateşlemektam olarak buydu.

“Hizmete yüklenen herhangi bir içerik” tam olarak neydi?

Discord’un 27 Mart’tan itibaren geçerli olacak yeni politikalarında “hizmete yüklenen her türlü içerik” ibaresini ilk okurken ses kayıtları , mesajlar, emojiler ve paylaşılan tüm dosyalar da düşünülebilir. Böyle düşünmekte haklısınız çünkü Discord bu konuda net bir şey söylemiyor. Ancak bir Discord sözcüsüne göre olay tamamen yanlış anlaşıldı.

PCGamer’a konuşan sözcü, ” Açık olmak gerekirse; Discord, kullanıcı içeriğini bilgileri olmadan depolamaz veya kaydetmez.Sözlerini kullandı. Değişikliği açıklamaya çalışan sözcü, şunları söyledi: gelecekteki yeni özelliklerMevcut siyasetin dilinde bir karışıklık olabileceğini ve bu karışıklığı önlemek için böyle bir tabir kullanmaya başladıklarını belirtti.

Ancak konuşmacının açıklamaları yeterince açık değil.

Discord, yeni özellikler hakkında rastgele bir duyuru yapmadığı için sözcünün açıklaması tam olarak doğru değil. anlayamadım . Ne de olsa, hangi yeni özellikler için Discord’a yüklenen her şey kaydedilebilir ve saklanabilir.

İşte bir ihtimal: Discord’un canlı yayın kullanması” Canlı Yayına Geç“adlı özellik, gelecekte Twitch’teki “Klip” ile benzer bir yeteneğe sahip olabilir. Böyle bir şey olması durumunda Discord’un canlı yayınları kaydetmesi ve mümkün olduğu kadar üzerlerinde yapabilmesi gerekebilir. Ancak, Discord, kullanıcıların tüm verilerini izlemeyeceklerini açıkça belirtir ve bir şekilde paylaşılması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu