Yaşam

Return to Silent Hill Fragmanı Yayınlandı

Konami tarafından Return to Silent Hill fragmanı yayınlandı. Kısa olsa da, bizi nasıl bir filmin beklediğine dair fikir sahibi olabilmek mümkün oluyor. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Silent Hill 2 Remake Çıkış Tarihi Sonunda Duyuruldu!


Silent Hill için şimdiye dek sadece iki film yayınlanmıştı. Bunlardan ilki 2006, ikinci ve sonuncusu da 2012 yılında ülkemizde Sessiz Tepe: Karabasan 3D adıyla vizyona girmişti. Yani Silent Hill serisi her açıdan büyük bir sessizliğe bürünmüştü. Ancak Konami, ilk olarak geçtiğimiz yıl yayınlanan ama beklenen başarıya ulaşamayan Silent Hill: Ascension ile bu sessizliği bozmuştu.

Bugün gerçekleştirilen yeni Silent Hill Transmission ile Sessiz Tepe’den sesler gelmeye devam etti ve Silent Hill 2 Remake için yayınlanan yeni fragman ve oynanış videosunun ardından, 2022 yılının Ekim ayındaki ilk yayında duyurulan ve ikinci oyunun hikayesinin işleneceği Return to Silent Hill filmi için ilk fragman da yayınlandı.

Return to Silent Hill Fragmanı

Bir dakikadan kısa bir uzunluğu olan fragmanda, Silent Hill 2 ile benzer sahnelerin olduğunu görebiliyoruz. Mesela oyunun açılış kısmındaki tuvalet ve dışarı çıktıktan sonra kasabaya uzaktan baktığımız sahnelere filmde yer verilmiş. Yalnız orijinal oyundakinin aksine yeniden yapımdaki hali aktarılmış ve ana karakterimizin arabası da farklı görünüyor.

Fragmanın devamında ise kasabaya ormandan geçerek ve mezarlıkta Angela ile karşılaştığımız kısımlar ve alternatif Brookhaven Hospital çıkışında Piramit Kafa’nın bizi kovaladığı labirent benzeri bölümleri görebiliyoruz. Hatta Blue Creek apartmanından çıktıktan sonra, Laura’yı tepesinde oturduğu ve elindeki mektubu okuduğu duvar da bire bir film uyarlamasına aktarılmış.

https://twitter.com/Konami/status/1796572348512112904

Oyundaki kasaba için esasen Los Angeles şehrindeki Toluca Lake semti seçilmiş olsa da, Return to Silent Hill için Almanya ve Doğu Avrupa bölgesi seçildi. Bununla birlikte, James Sunderland için Jeremy Irvine (Savaş Atı, Geçmişin İzleri ve Treadstone) ve Mary Shepherd-Sunderland / Maria rolü için de Hannah Emily Anderson (Testere 8: Jigsaw Efsanesi ve X-Men: Karanlık Güç) ile anlaşılmıştı.

Maze Pictures, Metropolitan Filmexport, Davis Films ve The Electric Shadow Company ortaklığında Victor Hadida, Philipp Kreuzer, Joe Neurauter, Molly Hassel, John Jencks, Jay Taylor ve Alexa Seligman tarafından üretilecek olan filmin senaryosu da Sandra Vo-Ahh ve Will Schneider tarafından yazıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu