Teknoloji

Dans Eden ve Zıplayan Spor Araba: Üç Tekerlek Üzerinde Sürebilir!

Çinli otomobil üreticisi BYD, üç tekerlek üzerinde dans edebilen, zıplayabilen ve gidebilen YangWang U9 adlı yeni spor otomobilini tanıttı. Detaylar haberde.

Ürettiği inovatif otomobillerle tanınan BYD, yine teknoloji harikası bir araçla karşınızda. Markanın YangWang U9 adını verdiği yeni spor otomobili, elektrik motoru ve etkileyici özellikleriyle görücüye çıktı.

Kendisi için düzenlenen etkinlikte tüm teknoloji tutkunlarının ağzını açık bırakan yeni araç, DiSus adı verilen süspansiyon sistemi ile dans edebiliyor, zıplayabiliyor ve hatta üç tekerlek üzerinde gidebiliyor.

Kolay akrobatik hareketleri ve sarı rengi ile ünlü Transformers film serisinin yıldız karakteri Bumblebee’ye benzettiğimiz araç, yüksek devirli elektrik motoruyla 0’dan 100’e 2 saniyede çıkabiliyor.

1100 beygire kadar çıkabilen güçlü motoru ve 700 kilometreyi aşan menzili ile dikkat çeken aracın fiyat seçenekleri 150.000 dolardan başlıyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu