Haber

Yağış ve sel Balıkesir sahillerini çöplüğe çevirdi

SEFER TALAY

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde gece boyunca aralıklı olarak yağan yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur nedeniyle bazı yollar sular altında kalırken, Karınca Deresi’nin getirdiği ahşap modüller ve plastik atıklar sahilleri çöplük haline getirdi.

Burhaniye’de gece boyunca aralıklarla yağan yağmur hayatı olumsuz etkilerken, Madra Dağı’ndan kaynaklanan Karınca Deresi taşma noktasına ulaştı. Yollarda biriken sular sürücüleri zor durumda bırakırken, Karınca Deresi’nin getirdiği ağaç parçaları ve plastik atıklar da mavi bayraklı Ören sahillerini çöplük haline getirdi. Kıyıyı ziyarete gelen vatandaşlar ise kirliliğe tepki gösterdi.

“DENİZLER GELECEĞİMİZDİR, TEMİZ TUTALIM”

Çevreye duyarlı olmak isteyen vatandaşlardan Muazzez Yılmazoğlu, “Bu sabah sahile gittim. Tabi bunlar bana sürpriz olmadı. Doğanın dengesi gerçekten çok korkutucu bir şey” dedi. . Dereden gelen sel sularıyla gelen pislikler buraya geldi. Burası yüzdüğümüz deniz. Gerçekten yaptığımız her şeye dikkat etmeliyiz.” “Yapalım. Yani evimize atmayacağımız gibi, denize de atmayalım. Sokaklara atmayalım” dedi. Yusuf Boduroğlu, “Denizlerimizi temiz tutalım. Denizler bizim geleceğimiz. Aynı şekilde nehirlerimiz. Lütfen onları kirletmeyelim. Arkadaşımızla deniz kenarına geldik. Her yer pislik, çöp. Lütfen biraz daha olalım. dikkatli olmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu