Haber

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Öğrencileri Spor Okullarına Davet Etti

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir, 22 Ocak-4 Şubat tarihleri ​​arasında yarıyıl tatili yapacak öğrencileri spor okulu etkinlikleriyle Spor Van projesine katılmaya davet etti.

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte öğrenciler çeşitli aktivitelerle vakit geçirmeye başladı. Gençlerin sağlıklı vakit geçirmesi ve spor branşlarına aktif olarak katılması için tesisler ve spor faaliyetleri alanında her yıl çıtayı yükseltmeye devam eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden davet geldi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir, Van’da okullara verilen 15 günlük tatilin spor yaparak değerlendirilmesi için öğrencilerin spor kurslarına katılmalarını beklediklerini söyledi. Ücretsiz spor kurslarının amacının iyi bireyler, topluma faydalı, özgüveni olan gençler yetiştirmek olduğunun altını çizen Özdemir, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yatırımlarıyla artık en az bir spor branşımız var. Van’ın her noktasında tesis bulunuyor. Gençlerimizin sporla buluşması kolaylaştı. Ayrıca, “Valimiz Ozan Balcı’nın başlattığı ‘Spor Van’ projesiyle 39 ayrı branşta çalışmalar devam ediyor. Sporun tabana yayılmasına katkı sağlayan projede Valimiz Ozan Balcı’nın talimatıyla her genç en az bir spor dalına katılıyor ve başka bir spor dalının seyircisi oluyor” dedi.

Özdemir, gençlerin akademik dönem boyunca devam edecek sportif faaliyetlerin yanı sıra 16 farklı noktada bulunan gençlik merkezlerinde sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılmalarını beklediklerini belirterek, “Gençlik merkezlerimize gelerek gençlerin boş zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal faaliyetler, atölye çalışmaları ve kulüp faaliyetleriyle değerlendirebilirler.” “Onların değerlendirmelerini istiyoruz. Bu merkezlerde uzman eğitmenlerle birçok eğitim kursumuz var. Enstrüman kurslarında gençlerimiz keyifli vakit geçiriyor. Bu vesileyle yarıyıl tatilinde olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi. -KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu