Haber

UNRWA, depremlerden etkilenen Filistinli mülteciler için 16 milyon dolar yardım çağrısında bulundu

Birleşmiş Milletler Filistin Mültecileri Ajansı (UNRWA), Türkiye merkezli sarsıntılardan etkilenen Suriye ve Lübnan’daki Filistinli mülteciler için 16 milyon dolar değerinde acil yardım çağrısında bulundu.

UNRWA’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, UNRWA, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ilk ayında Suriye ve Lübnan’da meydana gelen depremlerden etkilenen Filistinli mülteciler için güncellenmiş 16 milyon dolarlık yardım davetinde bulundu.

UNRWA, Halep ve Lazkiye’deki Filistinli mültecilere sağlık, psikososyal ve ruh sağlığı hizmetleri, gıda ve nakit yardımı ve barınak dahil olmak üzere acil durum hizmetleri sağladı.

Deprem, Lübnan’daki Filistin mülteci kamplarındaki tıbbi ve eğitim tesisleri ve su kuleleri de dahil olmak üzere esasen zayıf olan konut ve altyapıya da zarar verdi.

Bu çağrı, UNRWA’nın depremden etkilenen Filistinli mültecileri Ağustos 2023’e kadar nakit ve gıda dışı kalemlerle desteklemesine olanak tanıyacak.

Öte yandan bu davet, UNRWA tesislerinin ve depremlerde yıkılan veya hasar gören Filistinli mültecilerin evlerinin onarımı için de fon sağlamayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu