Haber

Uluslararası Judo Federasyonu Akademi Uygulama Sınavı, İstanbul’da yapıldı

Uluslararası Judo Federasyonunun (IJF) antrenörlere yönelik uygulama imtihanının dünya genelindeki 98’incisi Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin (TMOK) destekleriyle İstanbul’da gerçekleştirildi.

Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, Türkiye’de 16’ncısı yapılan IJF Akademi Uygulama İmtihanı, birinciler ve rekorlarla tamamlandı.

Sınavda, 13 ülkeden 32 antrenör 3 basamaktan oluşan uygulama imtihanlarını muvaffakiyetle geçti.

Avrupa Judo Birliği (EJU) Lideri Laszlo Toth, Türkiye Judo Federasyonu Lideri Sezer Huysuz ve Ulusal Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Sevinç Gündoğan eğitim esnasında tüm iştirakçileri ziyaret ederek muvaffakiyetler diledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen IJF Akademi Lideri Envic Galea, kursiyer antrenörler ve uzman eğitmenler de dahil birinci sefer iki başka kümede toplam 5 kıta ve 34 ülkeden iştirakle bir rekor kırıldığını belirterek, “Burada bölge eğitim merkezi olarak tüm kıtaları ve ülkeleri birleştiren ve özellikle tüm dünyaca takdir edilen Türk misafirperverliği ön plana çıktı. İstanbul’un ne denli doğru bir seçim olduğu görüldü.” sözlerini kullandı.

Dünyada ulusal kadrolar bünyesinde vazife alan tüm antrenörler için zarurî hale getirilen eğitim programında Türkiye Judo Federasyonunun üstlendiği vazife sayesinde, 170 Türk antrenör eğitim manasında 1. seviyeyi tamamladı ve Türkiye bu mevzuda birinci üç ülke ortasına girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu