Haber

Şırnak’ta 5 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şırnak’ta Jandarma Özel Harekat (JOPER), Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Jandarma Komando Timlerinin katıldığı operasyonda 5 terörist silahlarıyla etkisiz hale getirildi.”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Şırnak İl Jandarma Komutanlığının yürüttüğü istihbarat çalışmaları ve J-SİHA’ların hava keşif desteği sonucunda Şırnak Uludere’de terörist kümesi tespit edildiğini duyurdu. ve hemen operasyon başlatıldı. Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Van Jandarma Asayiş Kolordu ve Şırnak Jandarma Bölge Komutanlıkları, Şırnak İl Jandarma ve Beytüşşebap Jandarma Komando Alay Komutanlıkları komutasında Şehit Jandarma Teğmen İsmail Can AKDENİZ Özel Harekatı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları ve J-SİHA’ların ateş üssüne gerçekleştirildi. JOPER), Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Jandarma Komando Timlerinin katıldığı operasyonda 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan Jandarmamızı tebrik ediyorum. silahları.”

Öte yandan Bakan Yerlikaya, operasyonun devam ettiğini de belirterek, terör bitene kadar çabalarını aralıksız sürdüreceklerini vurguladı. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu