Haber

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Okulların açılmasına kaç gün kaldı? SAYACI 2023-2024 Okullar ne zaman açılacak?

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Soru, yaz tatilinin bitimine günler kala öğrenciler tarafından araştırılıyor. Milyonlarca öğrencinin derslere başlayacağı tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı takviminde yeni dönemde uygulanacak eğitim planı belirlendi. Bu kapsamda öğrenci ve velilerin araştırmaları devam ediyor. Peki okulların açılmasına kaç gün kaldı? Okulların açılmasına kaç gün kaldı? SAYACI 2023-2024 Okullar ne zaman açılacak?

OKULLARIN AÇILMASINA KAÇ GÜN kala?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı takvimini sosyal medya kanalından yaptığı paylaşımla duyurdu. Buna göre 11 Eylül’de ilk dönem zili çalacak. Bugün yani 9 Eylül’den itibaren okulların açılmasına bir gün kaldı. 11 Eylül Pazartesi günü 1. ders zili çalacak ve birçok öğrenci yeni dönemde derslerine başlayacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

Okullarda ilk dönem 11 Eylül 2023’te başlayacak, ilk dönem yarıyıl tatili ise 13-17 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Yarıyıl tatili tarihleri ​​22 Ocak – 2 Şubat tarihleri ​​arasında olacaktır. 5 Şubat’ta ders zili tekrar çalacak ve ikinci dönem başlayacaktır. İkinci dönem orta tatili 8-12 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. 14 Haziran 2023 tarihinde karneler alınacak ve yaz tatili başlayacak.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

gulagachaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu