Haber

Murat Kurum: Türkiye Yüzyılı’nın sıfırdan kurulan ilk şehri Yusufeli

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni İrtibat Yolları ve Tünelleri, Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Merasimi’ne katıldı.

Kurum burada yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun en özel yatırımlarının, Türkiye’nin en büyük barajı olan Yusufeli Barajımızın, Yeni Yusufeli Şehrimizin ve milyarlarca liralık dev eserlerin açılışları için bir aradayız, heyecanlıyız, coşkuluyuz.” tabirlerini kullandı.

“Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle kardeşlerimize teslim ediyoruz”

21. yüzyılın, Türkiye Yüzyılı’nın en hoş kentlerinden biri olacak Yeni Yusufeli için kurdukları hayalleri gerçeğe dönüştürdüklerini belirten Bakan Kurum, “Cumhuriyet tarihinin nüfus ve bina sayısı bakımından en büyük iskân ve taşınma projesinin açılışını yapıyoruz. Yeni Yusufeli’nde köprüleri, yolları ve tünelleriyle birlikte TOKİ eliyle inşa ettiğimiz 3 bin 205 konutumuzu, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle kardeşlerimize teslim ediyoruz…

Artvin’imiz, Yusufeli’miz her vakit önderimiz, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımızın gerisinde dimdik durdu. Allah’ın müsaadesiyle inşallah 2023 yılında da Artvin’imiz, Yusufeli’miz Cumhur ittifakımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza en yüksek dayanağı verecektir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni Temas Yolları ve Tünelleri, Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni’nde bir konuşma yapan Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Yeni Yusufeli’nde köprüleri, yolları ve tünelleriyle birlikte TOKİ eliyle inşa ettiğimiz 3 bin 205 konutumuzu, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle kardeşlerimize teslim ediyoruz.” dedi.

Bakan Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı vizyonunun en özel yatırımlarının, Türkiye’nin en büyük barajı olan Yusufeli Barajı’nın, Yeni Yusufeli Kentinin ve milyarlarca liralık dev yapıtların açılışlarını gerçekleştiriyor olmanın heyecanını ve coşkusunu yaşadıklarını tabir ederek kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Artvin’imiz, Başkomutanımızın arkasında dimdik durdu”

“Kıymetli kardeşlerim, bugün yemyeşil dağların, dik yamaçların eteğinde kurulmuş yiğit, mert insanların yurdu Artvin’imizdeyiz. Yeni Yusufeli’ni inşa edeceğiz demiştik. Kimse inanmamıştı. Bu aziz, bu serhat kentimiz için gece gündüz demeden çalıştık.

Hem merkezde hem de ilçelerinde Yeni Yusufeli’ni aziz milletimizle birlikte inşa ettik, ihya ettik. Ve, hiçbir vakit da elimizi Yusufeli’nden çekmeyeceğiz. Zira Artvin’imiz, Yusufeli’miz her vakit başkanımız, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımızın gerisinde dimdik durdu. Allah’ın müsaadesiyle inşallah 2023 yılında da Artvin’imiz, Yusufeli’miz Cumhur ittifakımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza en yüksek dayanağı verecektir.”


“3 bin 205 konutumuzu, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle kardeşlerimize teslim ediyoruz”

Bakan Murat Kurum, 21. yüzyılın, Türkiye Yüzyılı’nın en hoş kentlerinden biri olacak Yeni Yusufeli için kurdukları hayalleri gerçeğe dönüştürdüklerinin altını çizerek, “Cumhuriyet tarihinin nüfus ve bina sayısı bakımından en büyük iskân ve taşınma projesinin açılışını yapıyoruz. Yeni Yusufeli’nde köprüleri, yolları ve tünelleriyle birlikte TOKİ eliyle inşa ettiğimiz 3 bin 205 konutumuzu, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle kardeşlerimize teslim ediyoruz.” biçiminde konuştu.

Diğer yandan yeni sanayi sitesinin yanı sıra, dükkânlar, okullar, mescitler, sıhhat tesisleri ve belediye hizmet binasını da vatandaşların hizmetine sunduklarını belirten Bakan Kurum, “Çeltikdüzü, Yeniköy, Çevreli, Irmakyanı, İşhan, Meşecik, Tekkaleli kardeşlerimiz için yaptığımız evlerin anahtarlarını da bugün hak sahiplerine veriyoruz. Yeni Yusufeli’mizdeki tüm konutlarımız, tüm sosyal donatılarımız ülkemize, milletimize, yeşilin başkenti Artvin’imize ve tüm Yusufelili kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini paylaştı.

“Türkiye Yüzyılı’nın sıfırdan kurulan birinci şehrini”

Bakan Kurum, Türkiye Yüzyılı’nın sıfırdan kurulan birinci kentini, Türkiye’nin en genç ilçesi Yeni Yusufeli’ni tüm vatandaşların isteğini alarak tamamladıklarını hatırlatarak konuşmasını şöyle noktaladı:

“Yusufelili hemşerilerimiz için, yaşamaktan memnun olacakları, parklarıyla, yeşil alanlarıyla her ayrıntısı en ince biçimde düşünülmüş; inançlı, konforlu bir ilçe, bir kent, orijinal bir ömür merkezi inşa ettik.

Biz aziz milletimiz için, Artvinli kardeşlerimiz için dev yatırımları kararlılıkla gerçekleştirdik, imkânsız dedikleri her icraatı Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yaptık.

Allah’ın müsaadesiyle bundan sonra da yapmaya, üretmeye, insanımızı memnun, kentlerimizi ihya etmeye devam edeceğiz. Baht çabaya âşıktır diyecek, çaba edeceğiz, sizlere hizmet edeceğiz. Artvin’in her yerini eserlerimizle donatmaya devam edeceğiz.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu