İş

Mardin Artuklu Belediyesi’nden personele yüzde 60 zam

Şehmus EDİS (MARDŞN İGFA)
İmzalanan ek protokole göre en düşük işçi ücretinin Ocak ayı maaşlarına yansıtılmak üzere net 27 bin TL, brüt 36 bin 500 TL olarak belirlenmesi kararlaştırıldı.

İmza törenine Mardin Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, AK Parti Artuklu İlçe Başkanı Yavuz Çaltekin, Hak-İş Mardin Şube Başkanı Aziz Adıbelli, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye çalışanları katıldı.

Ek protokolü sevinçle karşılayan belediye çalışanları, belediye bahçesinde toplanarak Başkan Tatlıdede ve ekibine teşekkür etti. Önder Tatlıdede, Katma Protokol ile yüzde 60’lık bir artış daha yaparak 1,5 yıllık görev süresi boyunca maaşlara 4 kat zam yaptıklarını belirterek, şunları söyledi: “Değerli meslektaşlarım; Bugün Hizmet Sendikası ile heyecanla beklediğiniz toplu sözleşmenizin ek protokolünü imzaladık. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana her zaman sizlerin refahını düşündük, maddi ve manevi olarak huzurlu bir ortamda çalışmanız için çabaladık. Bir buçuk yıllık görev süremiz boyunca maaşlarınıza toplam 4 kat zam yaptık. Bildiğiniz gibi ben yeni dönemde yönetime adayım.

Sizlerin desteğiyle yeni dönemde de sizleri mutlu edecek adımları atmaya devam edeceğiz. Belirlediğimiz sayı size ve ailenize güzel ve hayırlı olsun. Alınan kararla asgari net maaş 27 Bin TL olarak belirlendi. Sosyal haklarınız dahil ayda ortalama 29 bin 510 TL alacaksınız. Bu maaşlar Ocak ayı için de geçerli olacak. Ülkemizin mevcut enflasyon durumunu göz önünde bulundurarak gelecekte de hiçbir meslektaşımızı zor durumda bırakmayacağımızın sözünü veriyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim kılsın. “Bugün burada toplandığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

Hak-İş Mardin Şube Başkanı Sayın Hak-İş Mardin Şube Başkanı, ek protokolle hiçbir çalışanın enflasyona maruz kalmadığına dikkat çekti. Aziz Adıbelli ayrıca şunları söyledi: “Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanımıza, İl Özel İdaremize, Meclis Üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İyi şanlar. Şunu özellikle söylemek istiyorum. Şu anda imzaladığımız tamamen ek bir protokol. Temmuz ayından sonra toplu iş sözleşmemiz yapılacak. Yeni bir sözleşme yapılacak. Bu nedenle idarenin ve belediye başkanımızın inisiyatifiyle ek bir düzenleme yapıldı. Yani bu yeni bir sözleşme değil, sadece ek bir düzenleme. İnşallah belediye başkanımızı seçtikten sonra burada, makamında tekrar yeni bir sözleşme imzaladığımızda çok güzel bir sözleşme imzalamış olacağız. “Belediye Başkanımız Mehmet Tatlıdede’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz, Allah onlardan razı olsun.”

AK Parti Artuklu İlçe Başkanı Yavuz Çaltekin; “Önderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarıyla yola çıktığı için Rabbime hamd ediyorum. Böyle bir yönetime sahip olduğu için, böyle bir yönetime sahip olduğu için Cumhurbaşkanı Mehmet’e teşekkür ediyorum. Bu bağlamda Hak İş Lideri Aziz Adıbelli, Artuklu A.Ş.Yönetim Kurulu Lideri Zeynel Abidin Toparlı ve değerli heyetine şükranlarımı sunuyorum.AK’nin farkını göreceğiz. Tabii ki Mehmet Lider önderliğinde seçim döneminde farkını göreceğinizi umuyorum. Hizmet anlayışı, tevazu ve “Sizlerin desteğiyle bu seçimi de atlatacağımıza yürekten inanıyorum. Allah razı olsun, Liderimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Program, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tamamlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu