Haber

Kırklareli’nde Trakya Bölgesel Düzensiz Göçle Mücadele 8. Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi

Kırklareli’nde “Trakya Bölgesel Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı”nın sekizincisi gerçekleştirildi.

Trakya’da sistemsiz göçle çaba kapsamında yürütülen faaliyetlerin kıymetlendirilmesi, çalışmalarda aktifliğin arttırılması ve vilayetler ortası uyumun sağlanması gayesiyle organize edilen toplantı Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlendi.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın başkanlığındaki toplantıya Kırklareli Valisi Birol Ekici, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, İçişleri Bakanlığı Göç Yönetimi Lideri Savaş Ünlü, Trakya’da misyon yapan Cumhuriyet başsavcıları, askeri birlik kumandanları, vali yardımcıları, vilayet emniyet müdürleri, vilayet jandarma kumandanları, gümrük ve dış ticaret müdürleri, vilayet göç yönetimi müdürleri ve ilgili ünite yetkilileri katıldı.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, yaptığı konuşmada, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ vilayetlerinin sistemsiz göç kaynaklı ortak problemlerinin bulunduğunu belirtti.

Üç vilayette de önemli önlemler alınacağını vurgulayan Ekici, “Ülkemiz 2018’den bu yana hem insani yardımda dünya birincisi durumunda hem de bölgemizde oluşan istikrarsızlıklar nedeniyle göç dalgalarına maruz kalmaktadır. Sınır illerimizin buna ilişkin daha ciddi tedbirler alması gerekiyor. Bu tedbirleri görüşeceğiz ve aldığımız tedbirleri ortak bir şekilde uygulayacağız. Koordinasyonun çok önemli olduğunu bugüne kadar yaptığımız çalışmalardan gördük ve daha iyi bir şekilde koordinasyonu sağlayacağız.” diye konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu