Haber

Kırklareli’de peşinden gittiği kadını bıçaklayarak öldüren sanık yargılanıyor

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde takip ettiği İlknur Gökay Tuncel’i bıçaklayarak öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kırklareli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen tutuklu sanık Selçuk Gezici katıldı.

Duruşmaya maktulün eşi Caner Tuncel müşteki olarak hazır bulunurken, duruşmaya Tekirdağ Adliyesi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile anne Nevin Mıdık ve maktulün kardeşi Özgür Gökay katıldı.

Cumhuriyet savcısı temel mütalaasında sanıkların “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmalarını talep etti.

Sanık Gezici’nin tutukluluk halinin devamına karar verilen duruşma ertelendi.

Etkinlik

4 Kasım 2021’de Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Lüleburgaz Belediyesi’nde görev yapan İlknur Gökay Tuncel, bir apartmana sığınmak isterken daha önce tanıştığı Selçuk Gezici’nin yolda yürürken kendisini takip ettiğini anlayınca bıçaklandı. Fatih Cad.

Olayda Gezici de aynı bıçakla kendine zarar verdi ve ihbar üzerine bölgeye gelen 112 Acil Servis ekipleri yaralıları Lüleburgaz Devlet Hastanesine kaldırdı.

Tuncel hayatını kaybederken, yaralı sanık Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilerek, tedavisinin ardından hakimlik tarafından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu