Ekonomi

İlk 250 bin konutumuzu 2 yılda vatandaşlarımıza teslim edeceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi için başvuran vatandaşlara teşekkür mektubunda, “Yapmış olduğumuz kura çekimlerimizi tamamlayacağız. noter huzurunda ve şeffaf bir şekilde 2023 Mart ayına kadar ilk 250 bin konutumuzu 2 yıl içinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. sözünü kullandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 8 milyon vatandaşın başvurduğu ve geçerli başvuru sayısının kayıt altına alındığı “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi için Kurum başvuru yapan kişilere teşekkür mektubu gönderdi. 5 milyon 135 bin 324 olarak.

TOKİ aracılığıyla 500 bin sosyal konut, 1 milyon konut ve 50 bin işyerini milletin hizmetine sunmaktan gurur duyduklarını mektubunda vurgulayan Kurum, 40 günde yeni konutların temel atma törenini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdiklerini bildirdi.

“Mart 2023’e kadar çizimlerimizi tamamlayacağız”

Bakan Kurum, hızlı bir şekilde kura çekmeye başlayarak hak sahiplerini belirlemeye başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Noter huzurunda ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirdiğimiz kura çekimlerimizi 2023 Mart ayına kadar tamamlayarak ilk 250 bin konutumuzu 2 yıl içinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. 20 yıl boyunca Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her zaman sizlerin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz.Bu durumda sizlere yeni yuvalar sağlamak ve halkımıza huzurlu bir gelecek sunmak için devletimizin tüm imkanlarını seferber edeceğiz. yavru

Sizlerin bu yoğun desteğini ve talebini karşılamak için yeni projeler hazırlayacak, 85 milyon vatandaşımızın sağlıklı ve inançlı konutlarda yaşamasını sağlayana kadar gece gündüz demeden çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Devletimize duyduğunuz güven ve sosyal konut projemize göstermiş olduğunuz güven için sizlere bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu