Haber

HÜDA PAR Milletvekili Serkan Ramanlı, Cumhurbaşkanı’ndan yeniden değerleme oranının düşürülmesini talep etti

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın yeniden değerleme oranını düşürmek için yetkilerini kullanmasını talep ediyoruz. Kamu para cezaları ve artan harçlar, krizi fırsata çevirenlere kapı açıyor. Onlara bu verilmemelidir. ” söz konusu.

Ramanlı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, ülkedeki ekonomik krizi fırsata çevirenlerin olduğunu belirterek; Hükümetin bu kısımla ilgili zaman zaman yaptığı yorumların çözüme yol açmadığını söyledi.

Yüksek enflasyonun maliyet artışlarını da beraberinde getirdiğine işaret eden Ramanlı, fiyat istikrarsızlığının devam etmesinin Türkiye için sürdürülebilir bir durum olmadığını açıkladı.

Ramanlı, “Krizi fırsata çeviren kötü niyetli kişilerin eylemlerine karşı hükümetin caydırıcı tedbir alamadığı gözden kaçmıyor. Fiyat artışlarının yanında idarenin kamu hizmetlerine yaptığı artışlar da var. Bir anlamda değerleme oranındaki artışlar da fahiş fiyatlar kapsamına giriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu oranları düşürme yetkisi vardır.” “Sayın Cumhurbaşkanımızın yeniden değerleme oranını düşürmek için yetkilerini kullanmasını talep ediyoruz. Kamuda cezalar ve ücret artışları, krizi fırsata çevirenlere kapı açıyor. Onlara bu verilmemeli.” dedi.

Siyonistlerin Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle başlatılan boykotların bazı yerli üreticilerin de fahiş fiyatlar uygulamasına neden olduğunu belirten Ramanlı, bu durumun nedeninin vatandaşların boykot edilenlerin eşdeğeri yerli ürünlere yönelmesi olduğuna dikkat çekti.

Kimsenin toplumun vicdanına göre ikramiye almaması gerektiğini belirten Ramanlı, “Kendi hakkınızda kalır, burnunuzdan çıkar. Kimse milletin duygularını istismar etmesin.” Bu kelimeyi kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu