Haber

Eğitim-Sen Trabzon Şubesi İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti

ESRA IŞIK PERVAN

Eğitim-Sen Trabzon Şube Sözcüsü Muhammet İkinci, “Sanki adeta bir soykırım uygulanıyor. Yapılanların etnik temizlikten başka bir şey olmadığını biliyoruz. Yapılanların halkın yaşam hakkının ihlali olduğunu görüyoruz. “

Eğitim-Sen Trabzon Şubesi, İsrail‘ile ilgili Filistin Saldırıları protesto etti. Dün akşam Kahramanmaraş Caddesi’nde düzenlenen yürüyüşün ardından Trabzon Atatürk Meydanı’nda yapılan açıklama, cemaat adına konuşan Eğitim-Sen Trabzon Şube Sözcüsü Muhammet İkin tarafından yapıldı.

“YAPILANLARIN İNSANIN YAŞAM HAKKINA TECAVÜZ OLDUĞUNU GÖSTERİYORUZ”

Muhammet İkinci dedi ki:

“KÖYLÜLÜĞE KARŞI ULUSLARARASI HUKUK DİYENLER KULAKLARINA YATIYORLAR”

Bazıları Ortadoğu’daki bu sorunu Filistin sorunu olarak tanımlıyor. Ortadoğu’da Filistin sorunu yok; Barbarlığı geride bırakan, dünyanın hakimlerini ele geçiren, emperyalistlerin taşeronu olan İsrail’in sorunu var. Emperyalistlerin desteklediği Siyonizm ve faşizm var. Biz bu faşizme karşı çıkıyoruz. Günlerdir uygulanan vahşet karşısında buna uluslararası hukuk diyenler kulaklarını tıkıyor. Birleşmiş Milletler, günlerdir Filistin halkının uğradığı zulüm karşısında ölüme yakın uykuda. Uluslararası hukukun ve Birleşmiş Milletlerin işlemez hale geldiği, güçlü yönetimin hakim olduğu bu dünya sistemi, dünyanın neresinde olursa olsun, ancak emekçilerin, temiz insanların ortak çabası ve uluslararası dayanışmasıyla mümkün olacaktır. Bu nedenle bugün arkadaşlar, dünyanın neresinde olursa olsun Filistin halkıyla dayanışma içinde olan tüm halkları ve tüm vicdanları Trabzon Meydanı’ndan bir kez daha selamlıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu