Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tek cümlelik paylaşım: Zalimle mazlumu eşitlemek, zalimi aklamak demektir

İşgalci İsraillilerin Gazze’de sivillere yönelik katliamlarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Zalimi mazlumla eşitlemek, zalimi aklamak demektir.” söz konusu.

“ezilenle mazlumun eşitlenmesi, zalimin haklı çıkarılması anlamına gelir”

Sosyal medya hesabından tek bir cümle paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini kullandı.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, “İsrail’in Mescid-i Aksa başta olmak üzere Filistinlilere ve kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine tepki vermek” gerekçesiyle 7 Ekim sabahı kapsamlı bir operasyon gerçekleştirdi. “İsrail ordusu da ağır hava şartlarıyla Gazze Şeridi’ne saldırdı. bombardımanı başlattı. İsrail’de 7 Ekim’de düzenlenen saldırılarda 310’dan fazlası asker olmak üzere 1.200 İsraillinin öldüğü, 5.132 kişinin de yaralandığı açıklandı. Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 48 İsrail askeri öldürüldü. İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

GAZZE’DE CAN KAYBI KORKUNÇ

Gazze’deki hükümete göre, Gazze Şeridi’nde 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarında 4 bin 650’si çocuk, 3 bin 145 kadın olmak üzere 11 bin 320 kişi hayatını kaybetti. İsrail güçlerinin ve Yahudilerin saldırılarında 197 Filistinli hayatını kaybetti. 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria ve Kudüs’teki yerleşimciler.

LÜBNAN SINIRI DA AĞIR

Lübnan topraklarında İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 74 Hizbullah üyesi ve 6 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu