Ekonomi

Core & Main hisseleri görünümün yükselmesiyle %4 arttı

ST. LOUIS – Altyapı çözümleri sektörünün önde gelen oyuncularından Core & Main Inc. (NYSE:CNM), ilk çeyrek hisse başına kazançlarında (EPS) mütevazı bir düşüş bildirirken, gelir beklentilerini aştı ve 2024 mali yılı için iyimser bir gelir tahmini yaptı. Şirketin hisseleri, tahminlerin konsensüs tahminlerini geride bırakmasıyla %4,6 yükseldi.

Core & Main, 28 Nisan 2024’te sona eren ilk çeyrekte, geçen yılın aynı döneminde bildirilen 1,57 milyar dolara kıyasla %10,6’lık bir artışla ve analistlerin 1,72 milyar dolarlık konsensüsünün üzerinde 1,74 milyar dolarlık net satış gerçekleştirdi. Bununla birlikte, çeyrek için EPS 0.49 $ olarak gerçekleşti ve analist tahmini olan 0.52 $’ın biraz altında kaldı.

CEO Steve LeClair, düşük tek haneli organik net satış büyümesi, çift haneli toplam net satış büyümesi ve güçlü işletme nakit akışına dikkat çekerek, güçlü performansı şirketin stratejik girişimlerine ve esnek iş modeline bağladı.

LeClair ayrıca, Core & Main’in güvenilir altyapıyı geliştirme stratejisiyle uyumlu olan Dana Kepner de dahil olmak üzere son satın almaların başarılı bir şekilde entegre edildiğini vurguladı.

Net satışlardaki artışa rağmen net gelir, satış, genel ve idari giderlerin yanı sıra amortisman ve faiz giderlerindeki artış nedeniyle %24,1 azalarak 101 milyon dolara geriledi. Brüt kâr marjı da 100 baz puan azalarak %26,9’a geriledi.

Geleceğe bakıldığında, Core & Main 2024 mali yılı net satış tahminini 7,52 milyar dolarlık konsensüs tahminine kıyasla 7,5 ila 7,6 milyar dolar aralığına yükseltti. Düzeltilmiş FAVÖK’ün ise 935 ila 975 milyon dolar arasında olması bekleniyor. Şirketin iş modeline olan güveni ve makroekonomik değişiklikleri yönetme kabiliyeti bu olumlu görünümün temelini oluşturuyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu