Ekonomi

Bakan Yardımcısı Bayraktar, EMBA Hunutlu Termik Santrali’ni ziyaret etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Adana’nın Yumurtalık ilçesindeki EMBA Hunutlu Termik Santrali’ni ziyaret etti.

Bayraktar, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara’daki meclisi Liu Shaobin’in Sugözü İlçesi’ndeki EMBA Hunutlu Termik Santrali’ni ziyaret ederek firma yetkililerinden bilgi aldı.

Bayraktar ve Büyükelçi Liu Shaobin, kapalı ziyaretin ardından inşaatı tamamlanan ve üzerinde Türkçe ve Çince “EMBA Elektrik Üretim AŞ” yazılı granit tabelanın açılışını yaptı.

Alparslan Bayraktar burada yaptığı konuşmada tesisin hayırlı olmasını diledi.

Büyükelçi Liu Shaobin ile Ankara’daki programları kapsamında ziyarette bulunduklarını belirten Bayraktar, “Çok güzel ve önemli bir tesis. Tabii ki buranın açılışında Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Çin Devlet Başkanımızı da görmek istiyoruz. Umarım programları ilk kez izin verir. Gerçekten güzel bir açılış.” “Ülkemizin enerji sektörüne katılımını taçlandırmış olacağız. Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Tebrikler.” söz konusu.

Ziyarette EMBA Elektrik Üretim A.Ş. CEO Mete Bülgün ve şirket ortaklarından Shanghai Electricity Yönetim Kurulu Lideri Lin Hua da hazır bulundu.

Bayraktar ziyaretini basına kapalı sürdürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu