Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Gaziantep’teki Engelsiz Yaşam Merkezi ve Aile Akademisinde İncelemelerde Bulundu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, toplumun en temel yapı taşı olan aile kurumunun daha sağlam temellere oturtulması amacıyla hizmete hazırlanan Gaziantep Aile Akademisi ile Gaziantep Manisiz Yaşam Merkezi’ni yerinde inceledi. Türkiye’de bir ilk olan.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve birçok kamu ve özel kurum işbirliğiyle hayata geçirilen, Gaziantep Modeli’nin en güzel örnekleri arasında yer alan, Gaziantep’teki programları çerçevesinde, Gaziantep Aile Akademisi’ni inceledi. . Koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınacağı ve paydaş kurumların yetkin personeli tarafından belirlenen müfredat çerçevesinde faaliyet göstereceği akademiye ziyaretinde Bakan Göktaş’a, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin eşlik etti.

İnceleme sırasında Lider Fatma Şahin, Gaziantep Modeli ile hayata geçen akademinin faaliyete geçtiğinde kente getireceği avantajlar, paydaş kurumların projeye hangi konularda ve hangi alanlarda destek vereceği konusunda Bakan Göktaş’a bilgi verdi. akademi.

Bakan Göktaş, kentteki ziyaretlerini 13 bin 800 metrekare kapalı, 18 bin 640 metrekare açık alanda hizmet veren ve kapasitesiyle Türkiye’de ilk olan Manisiz Ömür Merkezi’nde sürdürdü. Burada danışan ve aileleriyle bir araya gelen Bakan Göktaş, yaptığı incelemelerin ardından merkezin uyguladığı tedavi yöntemleri ve eğitimlerin örnek alınacak nitelikte olduğunu söyledi.

Bakan Göktaş daha sonra müşterilerin küçük konserini dinleyerek sohbet etti. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu