Haber

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Türkiye’yi kuruluşunun 100’üncü yılını kutladı

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Lideri Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Türkiye’nin 100’üncü kuruluş yıldönümünü kutlayarak, “Türkiye, Avrupa Birliği’ne aday bir ülke, değerli bir NATO müttefiki ve zor bir bölgede stratejik bir ortaktır” dedi. . Bağlantılarımızı güçlendirmeye devam ediyoruz.” İnşallah.” dedi.

AB Türkiye Delegasyonu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla X sosyal medya platformunda video mesaj paylaştı.

“Cumhuriyet’in 100. Yılı Kutlu Olsun Türkiye! Bu özel günde, kıtaları birleştirmede, kültürler arasında köprüler kurmada ve diyaloğu geliştirmede değerli bir rol oynayan Türkiye’nin zengin tarihini, canlı kültürünü ve kalıcı ruhunu kutluyoruz.” Mesajda Meyer-Landrut’un video mesajı da yer aldı.

Türkiye’nin 100’üncü kuruluş yıldönümünü kutlayan Meyer-Landrut, “Geçtiğimiz yüzyılda Türkiye’de ve dünyada pek çok şey değişti. Bugün Türkiye, Avrupa Birliği’ne aday bir ülke, önemli bir NATO müttefiki ve zorlu bir süreçte stratejik bir ortaktır. “İlişkilerimizi güçlendirerek devam etmeyi umuyoruz.” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk, “Sonsuzluğa akıp giden her on yılda, bu büyük milletin bayramını daha büyük bir şerefle, mutlulukla, huzur ve refahla kutlamanızı canı gönülden diliyorum.” Meyer-Landrut, sözlerini hatırlatmak istediğini belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye’deki tüm vatandaşlara aynı dileklerimi bir kez daha yinelemek istiyorum: Gelecek yüzyılın barış ve refahla dolu olması temennisiyle.”

Video mesajın sonunda “Doğum günün kutlu olsun Türkiye Cumhuriyeti” ibaresine de yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu