Haber

50 STK değil, 50 kişi olsa tarih yazacağız.

DOĞU ve Güneydoğu Gençlik mesleki toplantısı Kazlıçeşme Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa katılan onur konukları, gençlerin meslek basamaklarını tırmanmaları için umut ışığı oldu.

Türkiye’de son yıllarda artan kutuplaşma ortamında yıldız gibi parlayacak bir oluşum sağlandı. Doğu ve Güneydoğu illerinden 50 sivil toplum kuruluşu İstanbul Fişekhane’deki Kazlıçeşme Sanat Merkezi’nde bir araya geldi. TUMKİAD (Tüm Kalkınma ve İşadamları Derneği) Lideri Nihat Tanrıkulu gençlik mesleki toplantısına katıldı.

Programa onur konuğu olarak katılan Nihat Tanrıkulu büyük ilgi gördü. Alkışlar eşliğinde sahneye davet edilen TUMKİAD Başkanı Tanrıkulu, gençlere değerli tavsiyelerde bulundu. 50 STK değil 50 kişi olsa tarih yazacaklarını belirten Nihat Tanrıkulu, ‘Doğu’nun, Güneydoğu’nun gençleri sizi tanımak istiyor. Bu yüzden bugün buradayım. Çünkü bu bayrak bu ülkede yaşayan herkesin bayrağıdır. Bugün buraya deneyimlerimi anlatmak için geldim. Emin olun ben de sizden biriyim ve bir zamanlar bu büyük şehirleri yamalı pantolonlarla dolaşmıştım. 50 STK’yı geçtim, salonda 50 kişi olsa tarih yazacağımı söyledim. Bugün burada siyaset yok. Kurduğum TUMKİAD’ın amacı siyaset değil. Nihat Tanrıkulu olarak Karslıyım, Diyarbakırlıyım, Şırnaklıyım, Vanlıyım, Ağrılıyım, Batmanlıyım, Doğuluyum, Güneydoğuluyum ama Türkiyeliyim.

 

İNANMADAN HİÇBİR ŞEYİ BAŞARAMAZSINIZ

Gençlere tavsiyelerde bulunan Önder Tanrıkulu, ‘Ben özellikle gençlere şunu söylemek istiyorum. Buna inanacaksın. İnanmadan hiçbir şeyi başaramazsınız. İstanbul’a ilk geldiğimde ayakkabı boyadım. Bir şeyler yapmadan duramadım. Pek çok insanla tanıştım. Büyüdükçe ve çalıştıkça paranın ne kadar değerli olduğunu gördüm. Rahmetli babam geldi ve “Vatansız, namussuz insandır” dedi. En değerli şey devlettir. STK’ların çoğaldığını, devlete ihanet ettiğini gördüm. Ben de bir karar verdim ve devletçi bir STK kurdum. Amacımız devletçi bir lobi oluşturmaktır. Çünkü ölümlü olarak yok olacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü yoluna devam edebilmesi için bu yapılara ihtiyacı vardır. “Ve bu noktada 40’tan fazla ilde şube açtık” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu