Yaşam

1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali başladı

1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali (BOTİF), 3 Kasım Cuma günü açılış töreniyle başladı. Açılış töreninde 1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali Onur Ödülleri Seçkin Selvi, Dikmen Gürün, Haldun Dormen ve Yücel Erten’e verilirken, törene katılamayan Gürün’ün ödülü Seçkin Selvi’ye, Dormen’in ödülü de takdim edildi. Mustafa Alabora’ya.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın “Deli Dumrul” oyunuyla başlayan festivalde Yücel Erten ve Mustafa Avkıran ile Daphnis Kokkinos ve Koza Tamdoğan röportajlarıyla izleyicilerle bir araya geldi.

Mustafa Avkıran ve Yücel Erten

Festivalin yüzen sahnesi STS Bodrum, Halikarnas Balıkçısı’nın ölümünün 50. yılında yazarın ‘Mavi Sürgün’ adlı eseriyle gün batımına doğru yelken açacak. Bir hafta boyunca devam edecek olan okuma tiyatrosunun ilk gününde Jehan Barbur’un sunuculuğunda Mustafa Alabora ve Deniz Çakır ‘Mavi Sürgün’den bölümler okudu.

Sanat yönetmenliğini Övül Avkıran ve Mustafa Avkıran’ın üstlendiği festivalde, 7 Kasım’da “Seni Tanıyalım” oyunu, 8 Kasım’da Sema Moritz’in “Efsanevi Hanımlar” konseri ve “Cumhuriyet” başlıklı ücretsiz konser yer alacak. Şarkıların Şarkıları” 10 Kasım’da devam edecek. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

KIŞ BOYUNCA DEVAM EDECEK

Inspera Bodrum’da yaşanan teknik arıza nedeniyle program kapsamındaki bazı etkinliklerin önümüzdeki aylara ertelendiği 1. Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali, böylece kış boyunca Inspera Bodrum’da varlığını sürdürecek.

Uluslararası Bodrum Tiyatro Festivali (BOTİF), bu yıl ilk kez 3-11 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Bodrum’a farklı oyunların yer aldığı yeni bir paylaşım ve tartışma platformu sağlamayı amaçlayan festivalin sanat yönetmenliğini Övül Avkıran ve Mustafa Avkıran üstleniyor. sanat disiplinleri buluşuyor.

Festivalin yönetim kurulu ise Emin Ümit Çetin, Koza Tamdoğan, Mert Osman Can, Mustafa Avkıran, Övül Avkıran ve Senem Öncüler Çetin’den oluşuyor. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu